Nuda v meste

Autor: Soraya Alexiou | 11.6.2005 o 15:00 | Karma článku: 8,30 | Prečítané:  2528x

Dnes som začala svoj prvý pracovný deň (tu sa víkenduje vo štvrtok a v piatok) tak, ako už tradične, čajíčkom s mliekom (anglický snobizmus, ale mne to chutí) a prečítaním denníka SME a samozrejme všetkých nových článkov na blogu, ktoré vyšli počas týchto dvoch dní. Ako tradične sa mi vôbec nechce pracovať, po víkende mám vždy taký útlm, najradšej by som si ešte pospala zababušená v perinke, prečítala dobrú knižku, dala voňavý kúpeľ a presedela vo vani aj celý deň. Neviem prečo, ale cez víkend na to nemám čas…, ale nie o tom som chcela.

Abu Dhabi? Always Hot & Sunny!!Abu Dhabi? Always Hot & Sunny!!Getty Images

Hlavné však je, že keď si prečítam skoro všetky články na blogu a zistím, čo všetko zaujímavé sa deje či už na Slovensku alebo inde vo svete, zisťujem, že tu u nás v Abu Dhabi sa oproti tomu nedeje nič. Aspoň nič tak zaujímavé, aby sa o tom vôbec oplatilo písať. Keď som začala s blogom, vytvorila som si rubriku, ktorú som nazvala „Life in the City“ s tým, že tam budem zaraďovať články o tom, ako sa tu žije a čo všetko sa tu deje. Vždy, keď som si sadla, že teda idem niečo do nej napísať, zistila som, že mi nenapadá nič také zaujímavé o čom by stálo za to písať a čo by mohlo aj zaujímať ľudí na nete.

Žiadne politické škandály, prevraty, prírodné katastrofy, vojenské intervencie, voľby, ústavy, referendá, politické a ekonomické reformy, privatizácie, nič z toho sa tu nedeje. Nechodia sem koncertovať žiadne známe hviezdy pop music, teda ak aj chodia, tak je to asi tak raz za rok a väčšinou to sú zhasínajúce hviezdy. Nie sú tu žiadne mafie, ani sa tu nikde nestrieľa. Nie sú to žiadni Mojsejovci, ani iné reality show škandály… Tak teda vážne neviem, o čom mám písať…

O tom, že je tu stále rovnaké počasie, hot & sunny? Že kurz dolára je nemenný, pretože je dotovaný štátom? Že za cestu z jedného konca mesta na druhý taxíkom zaplatíte smiešnych 60,– Sk? Že tu denne stretávam, či už v rámci práce alebo súkromne asi všetky národnosti sveta a skoro mi to tu pripadá ako v Babylone? Že som cez víkend bola na úžasnej pláži, kde sme na úseku cca 2 kilometrov boli s priateľmi úplne sami celý deň? Že najväčšie haló tu bolo vtedy, keď prezident nariadil zvýšenie platov o 15 % všetkým štátnym zamestnancom a vzápätí sa ceny všetkých potravín zdvihli o také isté percento? O tom, že tu nemusím zamykať ani byt ani auto, pretože viem, že mi ho nikto neukradne ani ma nikto nevykradne a že sa môžem sama prechádzať po meste aj o 3 ráno úplne v pohode a nemusím sa báť, že by ma niekto prepadol a nebodaj aj niečo horšie? Že sa tu proste nič „adrenalínové“ nedeje?

Je však zaujímavé, že napriek tomu tu čas nieže beží, ale priam letí rýchlosťou svetla. Neviem čím to je, ale tento pocit má veľa ľudí, ktorí tu žijú dlhší čas. Všetci si hovorili, že sem prišli iba na dva roky, zarobiť a rýchlo preč a keď sa spamätali, zistili, že sú tu už minimálne desať! A pri tom sa zdá, že to bolo iba nedávno, čo sem prvýkrát prišli... asi je to práve tým, že život tu plynie bez veľkých stresov, pohodovo, stereotypne… v podstate nudne.

Neviem, neviem, či toto by niekoho zaujímalo…tak som teda tu rubriku zrušila a budem písať o iných zaujímavejších veciach a ak sa tu náhodou niečo udeje, tak to šupnem do inej rubriky.

No čo už, je tu proste nuda. Ešte šťastie, že sa za pár týždňov chystám na dovolenku na Slovensko a na pár dní aj do Paríža. Verím, že tam sa na nudu sťažovať nebudem. Už sa teším!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Môžu kamenné veže poprieť gravitáciu? Z fenoménu sa stáva pohroma

Úchvatné vizuálne divadlo devastuje národné parky.

Autorská strana Evy Borušovičovej

Niekedy sú tradície predkov poriadne na prd

Ešte stále je leto, čas dlhých stolov vyložených na dvore.


Už ste čítali?